• מלגות והטבות ייחודיות

  מלגות והטבות ייחודיות

 • מסלולי התפתחות

  מסלולי התפתחות

 • הזדמנות להשפיע על החברה ולשנות

  הזדמנות להשפיע על החברה ולשנות

 • הכשרה הכוללת מימון תעודת הוראה ושיבוץ בבית ספר במשרה מלאה

  הכשרה הכוללת מימון תעודת הוראה ושיבוץ בבית ספר במשרה מלאה

 • ליווי מקצועי, אישי וקבוצתי

  ליווי מקצועי, אישי וקבוצתי

חותם היא קודם כל קהילה.

יחד בנינו תכנית למנהיגות חברתית – חינוכית הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך.

זה אומר שאנחנו מאמינים שלכל ילד וילדה בישראל הזכות לבחור את עתידם, ללא תלות ברקע ממנו הם באים.

השינוי מתחיל מהשטח, מלמטה למעלה, מהקטן לגדול. אנו רואים בהוראה מנהיגות – ומאמינים שמורה אחד יכול לשנות מסלול חיים של עשרות תלמידים. בקהילת חותם פועלים מעל 1000 חותמיסטים המשפיעים באופן ישיר על חייהם של כ-130,000 ילדים בבתי-ספר ברחבי הארץ במגוון דרכים. מניסיון וממחקרים אנו יודעים שאם לילדים האלה יהיה מורה אחד שלא יוותר עליהם, יתעקש שיבואו לשיעורים, ילמד אותם ללמוד ולהתמיד, ויותר מכל, יאמין שהם יכולים להצליח – הסיכוי שימשיכו להשכלה גבוהה יגדל בעשרות אחוזים. התכנית הוקמה במסגרת יוזמה משותפת של משרד החינוך, ג'וינט ישראל, קרן נעמי ותנועת הכל חינוך, והיא חברה ברשת העולמית Teach For All.

אם אתם רוצים לעשות משהו משמעותי, להוביל שינוי בחברה הישראלית ולהתפתח אישית ומקצועית – זו ההזדמנות שלכם.

שאלות ותשובות

 • 1 לא למדתי חינוך, האם התכנית מתאימה לי?

  בטח! התכנית מתאימה לאקדמאים ממגוון רחב של תארים אשר נמצאים בשנה האחרונה שלהם לתואר או שסיימו תואר בשש שנים האחרונות, שאינו כולל לימודי תעודת הוראה. 

 • 2 איך אדע מה אוכל ללמד?

  מקצוע ההוראה נקבע בהתאם לתואר האקדמי שלך, התכנית מכשירה למקצועות ליבה בלבד. לדוגמה, מישהו שלמד לימודי ארץ ישראל ילמד גאוגרפיה, מי שלמדה הנדסת תעשייה וניהול תלמד מתמטיקה, מי שלמדה מדעי המדינה תלמד אזרחות, מי שלמד הנדסת מכונות ילמד פיזיקה וכן הלאה.

 • 3 אני בשנה ב', האם אני יכול להירשם?

  לא השנה, ניתן להתמיין החל מהשנה האחרונה לתואר ועד שש שנים אחרי סיום הלימודים.

 • 4 האם התכנית כוללת עבודה במשרה מלאה?

  התכנית פועלת בשיטת On the Job Training וכוללת עבודה במשרה מלאה תוך כדי לימודים לתעודת הוראה. במסגרת התכנית תימצא לכם משרה קבועה בבית ספר: בשנה הראשונה תעבדו ב – 80% משרה ובשנה השנייה ב – 100%. אחוזי המשרה קבועים מראש ולא ניתן לעבוד במשרה חלקית.

 • 5 מה כוללת הכשרת הקיץ הייחודית?

  הכשרת הקיץ הייחודית מתקיימת בכפר הנוער אלוני יצחק ואורכת 5 שבועות, במהלכה לומדים את התשתית ללימודי ההוראה. בשנה שעברה, בעקבות הקורונה, ההכשרה התקיימה בצורה מקוונת בלמידה מרחוק. ביולי 2021 ההכשרה תתקיים בהתאם למצב. במידה וההנחיות יאפשרו, במהלך שבועות אלו תידרשו ללון בכפר הנוער בימים ראשון, שני ורביעי. לאחר הכשרת הקיץ, המשך לימודי תעודת ההוראה יתקיימו במקביל לעבודתכם בבית ספר במהלך השנה הראשונה אחת לשבוע במכללת לוינסקי.

 • 6 נשאר לי עוד קורס אחד לשנת הלימודים הבאה. האם אני יכולה להגיש מועמדות?

  כל העבודות והקורסים שהינם חלק מהתואר חייבים להיות מוגשים עד סוף דצמבר של אותה השנה. במידה ויישארו לך עוד עבודות וקורסים לאחר תאריך זה לא ניתן להגיש מועמדות השנה.

 • 7 יש לי אנגלית ברמת שפת אם, האם אני יכול להיות מורה לאנגלית?

  כל מי שיש לו אנגלית שפת אם, ללא קשר לתואר האקדמי, רשאי להתמיין לתכנית למסלול הוראת אנגלית. חשוב לציין שכל המועמדים המתמיינים למסלול נדרשים לעבור מבחן ידע בשפה האנגלית, בכתב ובעל פה.

 • 8 מהם שלבי המיון?

  על מנת להתקבל לתכנית יש לעבור 5 שלבי מיון שמטרתם למצוא את האנשים המתאימים ביותר למשימת חותם: שאלון ראשון, שאלון ביוגרפי, מרכז הערכה, ראיון עם נציג מחותם והשלב החמישי והאחרון – ראיון עם מנהלת ביה"ס בו שובצת.

 • 9במידה והגשתי מועמדות בשנים קודמות, האם אני צריכה להגיש מועמדות שוב?

  כל מחזור גיוס עומד בפני עצמו וכל מועמד מחויב להגיש טופס הרשמה ראשוני דרך האתר. במידה וזו אינה הפעם הראשונה בה הגשת מועמדות ייתכן ולא תצטרכי למלא את כל הטפסים שוב, תלוי בשנה בה הגשת מועמדות לראשונה. יחד עם זאת, כל מועמד לא משנה כמה פעמים התמיין בעבר מחויב לכל השלבים החל ממרכז הערכה והלאה.

 • 10מתי מקבלים את תעודת ההוראה?

  בסוף השנה הראשונה מקבלים זכאות לתעודת הוראה, את התעודה עצמה תקבלו שנה לאחר מכן בטקס חגיגי. 

תקופת הקורונה

למרות התקופה המאתגרת שעוברת על כולנו, אנחנו ממשיכים במשימה של קידום שוויון הזדמנויות בחינוך לכל ילד וילדה בישראל – עכשיו אפילו יותר מתמיד! התאמנו את תהליך המיון והפכנו חלקים ממנו לוירטואלים, וצוות הגיוס שלנו ממשיך ללוות ולתמוך בך לאורך תהליך המיון.

 • איך תהליך המיון עובד עכשיו?

  שני השלבים הראשונים בתהליך המיון שלנו – הגשת המועמדות ושאלון ביוגרפי, ממשיכים כרגיל במתכונתם הווירטואלית. שלבי המיון השלישי והרביעי- מרכז ההערכה והריאיון האישי, עברו התאמה והם מתנהלים בזום עם צוות המיון של חותם. על אף השינוי בפלטפורמה, מדדי המיון ועקרונותיו אינם משתנים.

 • איך מתנהלים השיבוצים בבתי הספר בתקופת הקורונה?

  המשמעות של דמות חינוכית, שמירה על קשר אישי ומתן יציבות ותמיכה בתקופת מבלבלת זו עבור התלמידים, גדולה מתמיד ומדגישה את החשיבות וההשפעה עלהמשמעות של דמות חינוכית, שמירה על קשר אישי ומתן יציבות ותמיכה בתקופת מבלבלת זו עבור התלמידים, גדולה מתמיד ומדגישה את החשיבות וההשפעה על חייהם של התלמידים והתלמידות. בתי הספר צריכים מורות ומורים מצוינים בשנה הבאה, וגם לאחריה. אנחנו בקשר הדוק עם מנהלי ומנהלות בתי הספר גם בתקופה הזו, ונערכנו יחד לביצוע ראיונות וירטואליים עם מנהל/ת בית הספר אליו תהיו מיועדים.

 • איך תתקיים הכשרת הקיץ?

  בימים אלה אנו עובדים במרץ על סגירת הפרטים המדויקים, אנו יכולים להבטיח כי תכנית ההכשרה תהיה כזו שתשמור על ביטחונך ובריאותך, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ונמצאים בקשר יומיומי מול משרד החינוך כדי להכין אותך בצורה הטובה ביותר שתאפשר כניסה לכיתה ב1 בספטמבר. אנו ניידע אותך כאשר החלטות יתקבלו, בהתאם להתפתחויות.

 • מה יקרה אם סיום התואר שלי יידחה עקב המצב?

  שני השלבים הראשונים בתהליך המיון שלנו – הגשת המועמדות ושאלון ביוגרפי, ממשיכים כרגיל במתכונתם הווירטואלית. שלבי המיון השלישי והרביעי-אנואנו מודעים למורכבות הנושא ובוחנים כרגע, יחד עם הגורמים המתאימים במשרד החינוך מספר פתרונות אפשריים. יחד עם זאת, חשוב לציין שכל מקרה ידון לגופו ולכן אם יש לך חששות ספציפיים בנוגע למוסד האקדמי שלך – נשמח שתדברי על זה עם רכז/ת הגיוס שלך.

 • האם המחויבות ההדדית לשנתיים של הוראה בבית ספר אליו אשובץ ממשיכה?

  כן. אנו משבצים חותמיסטים בבתי ספר אך ורק בתנאי שבית הספר יכול לקלוט אותך לשנתיים הקרובות בהיקף של 80% בשנה הראשונה ו-100% בשנה השנייה. הדבר נכון גם לתקופה זו, ולא משתנה. רעיון השיבוץ לתקופה של שנתיים, נועד לאפשר קליטה מיטבית, התפתחות ולמידה בתוך בית הספר. אנחנו נרגשים להתחיל איתך את המסע לשינוי והשפעה על החינוך בישראל.