טליה פוס: רכזת פדגוגית בתיכון סליסברג

טליה מלמדת גיאוגרפיה בתיכון סליסברג בירושלים. תיכון זה נמצא באחד מהשכונות המורכבות בירושלים והאוכלוסייה שמגיעה אליו רוויית אתגרים. טליה מילאה תפקידים שונים בהצלחה מרובה בבית הספר, והשנה היא נבחרה להיות הרכזת הפדגוגית של חטיבת הביניים. ריכוז לימודי פדגוגיה הוא תפקיד משמעותי ובעל פוטנציאל להשפעה רחבה על בית הספר.

באמצעות התפקיד, טליה הובילה מהפיכה במתודולוגיות הלימודיות של בית הספר. בזכות השינוי, ההוראה מתבצעת באופן אינטרדיסיפלינרי ומתמקדת בשיפור כלי הלמידה ויכולת ההבנה של התלמידים. "רציתי להעניק לתלמידים חווית למידה משמעותית, כי אני יודעת שרבים מהם חסרים אותה בבתים מהם הם מגיעים." טליה מסבירה.

שיטת ההוראה החדשה דורשת מהמורים הרבה יותר תכנון ושיתוף פעולה בין עמיתים. הדרך לשינוי לא היתה נטולת התנגדויות. אולם, בעזרת חותמיסטים ושגרירים עמיתים, יחד עם המנטורית, טליה הצליחה להביא את מנהל בית הספר, וגם מסה קריטית של מורים, להתלהב מהחזון שלה ולהבין שזו הזדמנות עבורם לחדש את האופן שבו הם עובדים ומלמדים.

טליה: "אני אוהבת ללמד. בזכות חותם אני מלמדת בבית ספר מאתגר בו אני יכולה להקנות כלים חדשים לתלמידים ולהראות להם שאפשר ללמד וללמוד גם אחרת."