מעיין בר צור: מורה זה הדבר הכי חברתי

מעין הינה חותמיסטית ממחזור א', מחנכת, מורה ומרכזת מגמת תיירות במקיף שיפמן בטירת כרמל. בין תפקידיה הרבים מעין מלמדת היסטוריה, אזרחות, וגיאוגרפיה. בנוסף, שימשה כמנטורית בביה"ס ועזרה בתהליך הקליטה וההתאקלמות של חותמיסטים אשר הגיעו ללמד בבית הספר. " זו הייתה חוויה חיובית ומלמדת. חותם הינו מקום שבו ניתן להתפתח ולעשות תפקידים נוספים, להביא את עצמך למקומות חדשים". 

בעבודתה בבית הספר הביאה מעין את הרוח של חותם גם לשיח בחדר המורים. " הרוח החותמיסטית שמכבדת את התלמידים ושואפת לשיוויון השפיעה על השיח בחדר המורים. בישיבות שמתנהלות בין המורים זה בא לידי ביטוי במלחמה של אנשי חותם על כל תלמיד. החותמיסטים נלחמים כאריות על התלמידים ואין ספק שחדר המורים מרגיש את זה."

מה חותם נתנה לך?

מאז שנכנסתי למערכת אני תמיד מחנכת. מאוד אוהבת את זה ונשארת עם התלמידים בקשר מאוד טוב. המחזור הראשון שלימדתי בדיוק סיים י"ב וזה היה אירוע מרגש עבורי. לראות את כולם עם תעודת בגרות, מסיימים! תמיד ידעתי שאני רוצה לעשות משהו חברתי. לא חשבתי על הוראה אבל כשהתחלתי את התהליך הבנתי שלהיות מורה זה הדבר הכי חברתי שאני יכולה לעשות. חותם זה מקום שאיפשר לי למצוא את האני החינוכי, איפשר לשאול שאלות ולפתח סוגי עמדות, נתן לי תמיכה, העשיר בידע, הכרתי חברים וחברות שמלווים אותי עד היום. מבחינה מקצועית זה קבע לי את מסלול הקריירה בתקופה שבה לא ידעתי מה לעשות. גם כיום אני מקפידה להגיע למפגשים, לפעילויות, ונמצאת בקשר עם בני המחזור שלי.

לאיזה מציאות חינוכית שואפים?

חותם תמיד מחזקת את רעיון השיוויון, שלכל ילד מגיע חינוך טוב, לא משנה מי אתה ומאיפה באת. המקום של השיוויון הוא ערך שצריך להגיע איתו לחותם והוא גם מחלחל בהכשרה. לתת לכל ילד את החינוך הכי טוב שיש.

מה תייעצי למי שמתעניין בתוכנית?

בואו לזה מתוך רצון מאוד גדול לעבוד בחינוך ולהשפיע על החינוך. זו עבודה קשה אך היא מאוד מאוד מתגמלת!