תומר ברץ: מייסד ומוביל המיזם "לראות עולם"

תומר הינו בוגר מחזור ב' של חותם, מחנך ומורה לאזרחות והיסטוריה בתיכון אורט רמת יוסף בת ים ומייסד ומוביל המיזם "לראות עולם"

המיזם "לראות עולם" הוקם על מנת לאפשר לכל תלמיד את הנגישות למומחים מובילים בתחומי המדע, הטכנולוגיה, העסקים, התרבות ועוד. באמצעות שיחת ועידה, יכול כל מורה לארח בכיתתו מומחים מעוררי השראה ובעלי ניסיון ייחודי. 

"לראות עולם" פועל מאז 2014 והצליח לייצר קהילה אינטרנטית הפועלת באמצעות טכנולוגיה הקיימת ונגישה לכל מורה ולכל תלמיד. הקהילה הווירטואלית נותנת לכל תלמיד, בכל מקום, נגישות למשאבי ידע והשראה אנושיים בכל רחבי הארץ.

קהילת המומחים של "לראות עולם" מורכבת ממתנדבים מתחומים שונים המוכנים להקדיש חצי שעה מזמנם ולהעביר לתלמידים מהידע שלהם, בנוחיות ביתם או מקום עבודתם. המורים בונים בעצמם את רשת שיתופי הפעולה עבור כיתתם ועוזרים להרחיב את היצע הידע אליהם נחשפים התלמידים.

המיזם מאפשר לגשר על מחסומי תקציב ונגישות ומאפשר לכל תלמיד באשר הוא קשר ישיר ונגיש לחזית המדע והתעשייה. הפעילות תורמת הן לחווית הלמידה בכיתה והן להתפתחותם העתידית של התלמידים ונותנת לבני נוער השראה למימוש שאיפותיהם.

הצטרפו ל"לראות עולם" בפייסבוק

איך הגעת לחותם?

הגעתי לחותם דרך מייל ששלח לי חבר, רציתי לגשת למיונים למחזור א' אבל דחיתי בשנה והגעתי למיונים למחזור ב', המחזור שלי.

למה החלטת להיות מורה?

החלטתי להיות מורה כי זה עושה לי טוב ולאחרים טוב. שליחות זה אחלה, אבל לדעתי מורה צריך ליהנות ו/או להרגיש משמעותי מקידום של אחרים. אם הוא לא ידאג להגיע למקומות שבהם הוא מרגיש כך, הוא יתחיל להישחק, ואז ייפלט החוצה. מאז שאני זוכר את עצמי, עוד הרבה לפני שחלמתי להיות מורה, עבדתי עם ילדים ונוער - לימדתי בגיל 12 במועדונית, בגיל 14-15 בשיעורים פרטיים, עבדתי בקייטנות ותמיד הייתי מארגן את קבוצות הלמידה לקראת הבגרויות. בצבא התפקיד המשמעותי ביותר שלי היה תפקיד פיקודי, ואחרי הצבא טסתי להדריך במחנות הקיץ של הסוכנות היהודית. החלום הראשוני היה לעבוד בתפקיד ממשלתי כלשהו, אבל בנקודה מסוימת עצרתי לשאול את עצמי היכן הרגשתי הכי טבעי. כשהבנתי שמדובר בעבודה עם ילדים ונוער, הבנתי שהוראה היא הכיוון הטבעי עבורי.

מה החלום ? לאיזה מציאות חינוכית שואפים? 

אני מאוד אוהב ליצור דברים חדשים - אוהב להתעסק עם אמנות ומתעניין בכל מיני תחומים. אם נשלב את זה עם חזון חותם שאומר שכל ילד יבחר את עתידו ללא קשר לרקע ממנו הוא בא - אני חושב שזה מה שהוביל אותי להקים את "לראות עולם": הרצון להנגיש את הא/נשים המסקרנים בארץ לכל נקודה גאוגרפית כדי שכל תלמיד ומורה יוכלו לשדרג את החינוך בכיתות שלהם.