גיוס ומיון

ישנם מחקרים השוואתיים רבים על הגורמים להצלחתם של תלמידים בבתי ספר ברחבי העולם. אולם נתון החוזר על עצמו ברובם המכריע, קובע כי לאיכות המורים המלמדים ישנה חשיבות קריטית בהצלחת התלמידים, הן בהישגים והן ביכולתם לבחור את עתידם ללא קשר להכנסה, להשכלה או למעמד החברתי של הוריהם.

תכנית חותם מושתתת על המחויבות להאמין בתלמידים, וללמד אותם להאמין בעצמם וביכולת שלהם להצליח על ידי הוראה איכותית ומעוררת השראה. כשלוחה של הארגון העולמי Teach For All, גם אנחנו מאמינים שכדי לעשות זאת יש להכשיר ולפתח קהילה איכותית של אנשי חינוך מחויבים למטרה, ובהם מורים מעולים ומנהיגים, הפועלים יחד ללמד ילדים להאמין ולממש את עצמם. רק כך נוכל להבטיח את עתידו החברתי והכלכלי של הדור הבא בישראל, ולפעול לכך שלכל ילד בישראל תהיה אפשרות לחינוך איכותי.

והצעד הראשון הוא איתור, גיוס ומיון קפדני של אקדמאים מצוינים בעלי מוטיבציה חברתית וכישורי מנהיגות, עם תשוקה לשנות ולהשפיע. תהליך המיון עובר מידי שנה מחקר תוקף, ובהתאם לממצאים נעשית עבודת דיוק, חידוד ושיפור על מנת להגיע בצורה האופטימלית למועמדים המתאימים ביותר למשימה.

כך עובד מודל המיון של חותם

המודל מושתת על עיקרון של ריבוי מעריכים, מתוך תפיסה כי ככל שמועמד יקבל חוות דעת ממספר גדול יותר של מעריכים, כך ניתן יהיה ליצור תמונה מורכבת ומהימנה יותר אודותיו.

התהליך כולל חמישה שלבים:

  1. שאלון אישי לבדיקת עמידה בתנאי הסף
  2. שאלון ביוגרפי מעמיק
  3. מרכז הערכה
  4. ראיון עומק אישי עם צוות המיון של תכנית חותם
  5. ראיון קבלה עם מנהל בית הספר

למחזור האחרון של חותם הגישו מועמדות 3,350 איש וזכו להתקבל 170, אשר מהווים היום חלק מ- 700 חותמיסטים פעילים בכל רחבי הארץ.